Hoppa till sidans innehåll

2020


Klubbresultat 2020

 

Sportkörning:

 

SM i Sportkörning blev tyvärr inställt 2020 pga Covid-19

_____________________

DM i körning fullständig:

1. Maria Johansson - Cimbus/Dinkel/Diesel

2. Oliver Sternhag - Brännornas Davinci

5. Nelly Harder Weijmar - Almnäs Kanon/Gnistans Okkii

 

DM i körning dressyr:

1. Marika Strömberg - Albin JSA 674 och Pusers Mazarin

2. Charlotta Åhgård-Orsmark - Wallmo 

3. Charlotta Åhgård-Orsmark - Lilla C

 

DM i körning precision:

2. Nelly Harder Weijmar - Almnäs Kanon/Gnistans Okkii

3. Charlotta Åhgård-Orsmark - Lilla C

_____________________

Stora & Lilla KM i Sportkörning blev tyvärr inställt 2020 pga Covid-19

_____________________

Lilla Dressyrcupen 2020 (Lätt klass):

1. Charlotta Åhgård-Orsmark - Lilla C

1. Charlotta Åhgård-Orsmark - Wallmo

 

Stora Dressyrcupen 2020 (MSV klass):

1. Marika Strömberg - Exact 630 och Albin JSA 674

3. Oliver Sternhag - Brännornas Davinci

_____________________

Lilla Koncupen 2020:

1. Alma Wallin - Wilja

 

Stora Koncupen 2020:

2. Charlotta Åhgård-Orsmark - Lilla C

3. Nelly Harder Weijmar - Almnäs Kanon/Gnistans Okkii

___________________________________________________________________

 

Hoppning: 

 

DM hoppning ponny kat C:

1. Elsa Dahl - Gismo

DM hoppning ponny kat D:

3. Linnea Ronström - Apple Anne

____________________

PAS hoppning div II:

3. SGRK's Lag 2

5. SGRK's Lag1

RAS hoppning div II:

1. SGRK's Lag 1

3. SGRK's Lag 2

____________________

Stora KM i hoppning ponny:

Kat B:

1. Märta Melander - Bolsan

2. Ebba Engström - Fairytale Dancer

Kat C:

1. Siri Mattsson - Tezz

2. Maja Casanova - Nors Stella Glittra

3. Sally Wizén - Bounty du Paradis

Kat D:

1. Siri Mattsson - Kilcorban Red Alert

2. Madelene Olsson - Teo

 

Stora KM i hoppning ridhäst:

1. Jessica Pettersson -  Nice 'n Naughty (SWB)

2. Tove Olsson - Lucky Luciano (SWB)

3. Elena Hallgren - Garden Enjoy

 

Lilla KM i hoppning:

Deltagare, ingen inbördes placering.

Marit Casanova - Nors Stella Glittra

Lea Eskelund - Aquila

Annamia Stridsberg - Nice 'n Naughty (SWB)

.

Fullständiga KM resultat hoppning 2020

___________________________________________________________________

 

Dressyr: 

 

DM dressyr ponny kat B:

2. Märta Melander - Monega

DM dressyr ponny kat C:

1. My Duse - Darcys Hogged

 

DM dressyr ridhästar seniorer:

2. Charlotta Ågårdh-Orsmark - Magic Moon

 

Fullständiga DM resultat dressyr 2020

____________________

Stora KM i dressyr ponny:

Kat B:

1. Julia Ankarcrona - Duschess

2. Ebba Engström - Fairytail Dancer

Kat C:

1. Olivia Mattsson - Tezz

2. My Duse - Darcys Hogged

3. Milla Westberg - Vindens Sweet Fairytail

Kat D:

1. Olivia Mattsson - Kilcorban Red Alert

2. Elena Hallgren - Niss

 

Stora KM i dressyr ridhäst:

1. Karin Vistrand - Satchmo

2. Lisa Horwitz - Cherry Brandy

3. Angelica Käldare - Lucka Charm

 

Lilla KM i dressyr:

Deltagare, ingen inbördes placering.

Elin Levander - Nora

Tyra Klang - Maillars Draught

Ina Gardell - Alexia

Ella Duse - Brake O day

Ida Levander - Frigolina

Ellen Ganshed - Brizze

 

Fullständiga KM resultat dressyr 2020

 

 

 

 

Uppdaterad: 06 JAN 2021 10:56 Skribent: Marika Strömberg

 

 

 

SISU

 

Gangvide Farm logo

 

 

Stenstu Kvarn

Gotlands Södra Härads

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Postadress:
Södra Gotlands Rid och Körklubb - Ridsport
Emma Jansson, Hablingbo St Burge 529
62342 Havdhem

Kontakt:
Tel: 0733794981
E-post: This is a mailto link